: (0212) 963 16 45

Hakkımda

1971 yılında Behrettin ve Makbule çiftinin çocukları olarak Muş’ta dünyaya geldi. Babası Türkiye’de “ Yılın Öğretmeni ” olmuş değerli bir eğitimciydi. Babasının yönlendirmesiyle öğretmen olmaya karar verdi.

İlk,orta ve lise öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra; Fen-Edebiyat fakültesine girdi. Fen-Edebiyat fakültesinden Fizik,Fen ve Matematik öğretmeni olarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Avcılar kampüsünde öğretim görevlisi olarak görev aldı, aynı zamanda İTÜ Nükleer Enerji bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Bu arada dershaneciliğe de başladı. İstanbul’da farklı dershanelerde görev aldıktan sonra Nişantaşın’da “Fen Birimleri” Dershanesini açtı. Kuruculuğunu yaptığı dershanede çok güzel başarılara imza attı. Ünlü kolejlerin öğrencileri ile çalışıp, Türkiye dereceleri çıkardı.

20 yılı aşkın süredir yüzlerce öğrencinin geleceğine yön veren Levent Çiftçi halen Eğitim Koçu olarak Eğitim ve Öğretime katkıda bulunmaktadır. Levent Çiftçi, İngilizce Öğretmeni Sevgili ile evli, Uluç Göktuğ ve Rüya Gökçe isminde iki çocuk babasıdır.