: (0212) 963 16 45

Eğitim Sistemim

“Duyduklarımı unutuyorum.
Gördüklerimi hatırlıyorum.
Uyguladıklarımı anlıyorum.”

Sevgili gençler insan; okuduklarının %10′ unu, işittiklerinin % 20′ sini, gördüklerinin %30’unu, görüp işittiklerinin %50’sini, söylediklerinin %90’ını hatırlamaktadır.
Ülkemizde Eğitim Sisteminde genellikle işitselliğe dayalı teknikler kullanılmaktadır. Derslerde işittiklerimizin ne anlama geldiğini, nasıl bir şey olduğunu ve ne işe yaradığını tam olarak öğrenemeyiz. Çünkü, konu ile ilgili resim, harita, film ve deney uygulamaları gerektiği gibi kullanılmaz.
İşte dinle, oku ve izle konseptleri ile sizlere ; işitsel, görsel, okuyup yazarak ve uygulayarak öğrenmeyi öğretecek. Formülleri hafızanızda kalma ihtimali yüksek soru modellerinde uygulatarak kalıcı hafızanıza transfer etmenizi kolaylaştıracak, yüksek kalitede eğitim veren ve eğitim dünyasına yeni bir soluk getiren teknolojinin nimetlerinden “Formül Doping Online ” ile destekleyecek Eğitim Sistemimize hoş geldiniz.
Eğitim sistemimiz neden-sonuç ilişkisine bağlı ve tamamen ezberden uzaktır. Öğrencinin zihninin potansiyelini ve performansını en yüksek seviyeye çıkarmaya yönelik eğitim modelimiz; öğrencinin zamanını en doğru şekilde değerlendirmesi , çalışmayı verimli hale getirmesidir.
Her öğrencinin kendine has “potansiyeli” ve “öğrenme modeli” vardır.Bu noktada ; öğrenciye göre öğrenme modelleri sunabilecek, teknolojinin tüm olanaklarını kullanabilen yıllarını dershaneciliğe vermiş, uzmanlıklarını kanıtlamış öğretmenleri bir araya getirmiş “Eğitim Koçu Levent Çiftçi” öğrencisinin bulunduğu yerden olmak istediği yere gitmesine önderlik etmektedir.

Unutmayın! Başarınız “Biz”siz olmaz !